Your limit is on demand. The limit can be raised.>
"Uhel na papíře, 46,5 x 62 cm, rámováno v paspartě pod sklem, datováno 1923, signováno vlevo dole Leo Gestel. Nizozemský malíř, designér a knižní ilustrátor. Leo se narodil do malířské rodiny, jeho otec byl ředitel na Woerdense Avondteekenschool, kde Leo zahájil také své první umělecké kroky v lekcích malířství od svého otce. Poté odešel do hlavního města Amsterodamu, kde začal navštěvovat večerní kurzy na Národní akademii výtvarných umění. Jeho otec ho v nejisté kariéře nepodporoval a dokonce s ní ani nesouhlasil. Leo Gestel si tedy pronajal podkrovní pokoj, odkud maloval svá první díla. Svůj styl si našel v luminismu při zobrazování krajin kolem Woerdenu. Později byl ovlivněn expresionismem, kubismem, zejména pobytem na Mallorce a fauvismem. Měl velký smysl pro bizarní humor, který používal na pohlednicích s karikaturami. Byl velmi společenský a své zkrácené jméno Leo získal od svých přátel jako reminiscenci na Leonarda Da Vinciho. Vyniknul také jako malíř portrétů a nástěnných maleb. Jeho díla jsou vystavena v řadě nizozemských galerií, ale i v evropských galeriích."